Aslında Nebraska gibi takımlar için Kutsal Kase Tulsa 2016’dır.

O zaman hedef, NBA’in şu anda sadece eski oyunculara ödemeyi düşüneceği türden yüksek dolarlık sözleşmeye layık olmaya hazır lige girmekti. 25 yıldır, çaylakların maaşları nispeten yetersiz rakamlarla sınırlandırıldı – sadece şimdi All-Star’lara ödenen ücretle değil, aynı zamanda 90’larda çaylaklara ödenen ücretle karşılaştırılabilir.

Williamson veya Barrett’in Duke’te bir sezon daha oynamak isteyip istemeyeceği neredeyse tartışmalı. Lig ve oyuncular derneği bunu mantıksız kılan bir mekanizma inşa etti.

En azından Durham’daki bir yıllarına tamamen yatırım yaptıklarını gösterdiler. Birçok kişi Williamson’ın dizindeki sakatlık korkusundan sonra tekrar oynamamasını önerdiğinde – bazıları oynamaması gerektiğini öne sürerken – o zaferle geri döndü ve Duke’u bir ACC Şampiyonasına ve 1 Numaralı NCAA Turnuvası’na taşıdı. Geniş omuzlarından beklentileri asla düşürmedi, 24 sayı ve 14 ribaund aldı ve birden fazla Spartalı’nın sepete bir sonraki yaklaşımını yeniden düşünmesine neden olan göz kamaştırıcı savunma oyunları yaptı.

MSU koçu Tom Izzo ve ekibi, Zion’un tehdidiyle başa çıkmak için mükemmel bir oyun planı hazırladılar, ancak topu koridorda yakaladığında mümkün olduğunca çok defans oyuncusuyla ona saldırdılar. Williamson, bu sezon herhangi bir maçta en fazla ikinci olan dokuz şutu kaçırdı ve beş top kaybıyla kariyer rekorunu egale etti. Spartalı pivot Xavier Tillman, büyük Nick Ward’ın Şubat ayının sonlarında elini kırmasına kadar bir yedek, bu eşleşmede ondan birkaç kişi kadar üstündü.

Izzo, “Bu Duke için ezici bir kayıp olmalı,” dedi. “Sakatlıklarla inanılmaz bir yıl geçirdiler; sonunda zor. Ancak ekibime Mike Krzyzewski ve oyuncularının durumu ele alma şeklinin çok klas olduğunu söyledim, neredeyse utanmıyordum, ancak ekibimin kayıpların üstesinden nasıl geleceğine gerçekten bakmam gerektiğini söyledim. Bence iyi bir iş çıkardık ama bu standart dışı bir klastı.”

Bu, Duke’un Final Four’un bir adım gerisine düştüğü ikinci sezon ve bu hedefin en ince farklarla ezildiği ikinci sezon. Geçen yıl Omaha’da Kansas karşısında uzatmada oynandı ve Blue Devils guardı Grayson Allen’ın zil çaldığı anda çemberden yuvarlanan maçı kazandıran bir şut denemesiyle sonuçlanan ekstra bir periyoddu.

Bu sefer Washington’daki evine daha yakındı ve Barrett iki serbest atıştan ilkini kaçırdığında Devils’in maçı berabere bitirme şansı altı saniye kala bozuldu. İkinciyi kaçırmaya çalıştı ama yanlışlıkla kaleyi delip geçti.

DAHA FAZLA: Williamson, SN’nin All-Americans’ını yönetiyor

Miss ve make her biri kendi felaketiydi. Çünkü ikincisi fileyi geçtiğinde, Devils MSU’nun bonusa yakın olması için yeterince faul yapmamıştı. Bir kez faul yaptılar, ancak Spartalılar topu çevirmeden içeri girebildikleri sürece Duke’ün topu geri alma şansı zayıftı. MSU, topu Winston’a yan çizgiden geçirmek için bir oyun oynadı ve vurdu. O zaman Duke’un onu yakalama şansı yoktu.

Krzyzewski, “Bütün yıl yüreklerini ortaya koydular” dedi. “Bu adamlar benim için koçluk yapmak için inanılmaz bir gruptu, özellikle kariyerimin bu döneminde, her gün etrafınızda olmayı sevdiğiniz, çok şey başarmış ve gerçekten… gerilim, program ve diğer her şey ve her şeyi çok güzel bir şekilde ele almışlar.

“Ve onlar için üzülüyorum. Özel şeyleri hak ediyorlar ve özel bir yıl geçirdiler. Ama bu Final Four’a gidememek bizim için büyük bir hayal kırıklığı.”

Almak zor olduğunu görmek kolaydı.

Doktor Sadler, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Southern Miss’de baş antrenörlük görevinden istifa ettiğini duyurdu. İstifası, takımlarının 56-94 gittiği, yalnızca bir sezon kazanan ve NCAA Turnuvasına katılmadığı beş yıllık bir görev süresini tamamlıyor.

"Yönetime, taraftarlara ve özellikle oyunculara zor zamanlarda ve eğlenceli zamanlarda da bizimle birlikte oldukları için teşekkür etmek istiyorum." Sadler yaptığı açıklamada. "Bir koç olarak her zaman yapmaya çalıştığım şeylerden biri de oyuncularımı hayata hazırlamak ve umarım bu örnekle yaşamışımdır. Ailemin desteğiyle, baş antrenörlükten bir adım geri adım atma zamanımın geldiğine karar verdim. Bu programdan iyi bir konumda ayrıldığımı bildiğim için bunu yaparken kendimi çok rahat hissediyorum. 

"Kolej baş antrenörü olarak 16 yıl sonra, benim için sırada ne olduğunu değerlendirmenin zamanı geldi."

DAHA: SN’nin 2019-20 için çok erken ilk 25’i

Daha sonra, istifasını açıklayan bir basın toplantısında Hoiberg, "iyi ihtimal" Fred Hoiberg’in Nebraska’daki kadrosuna yeniden katılacaktı. Nebraska’ya Hoiberg’in emrinde dönerse, St. John’dan gelen eski Hoiberg asistanı Matt Abdelmassih’e yeniden katılacak. Sadler, Siklonların 28-8 gittiği, Büyük 12 Turnuvasını kazandığı ve Tatlı 16’ya koştuğu bir sezon olan 2013-14’te Iowa Eyaletinde Hoiberg’in asistanıydı. 

Sadler, gelecek yıl Southern Miss’e koçluk yapmak için ayrıldı ve 3-20’ye gitti.

Sadler ayrıca, 2006-12’den 101-89’a gittiği Nebraska’da baş antrenör olarak altı yıl geçirdi. Programın Big Ten’deki ilk sezonu olan 2011-12’de program 12-18’e gittikten sonra kovuldu. Bununla birlikte, takımları oradaki altı sezonunun dördünü kazanan rekorlarla tamamladı. Ancak takımları lig maçında asla .500’den daha iyi bitirmedi ve hiçbir zaman NCAA Turnuvasına katılamadı.

Salı gecesi Dayton, Ohio’da başlayan NCAA Turnuvasında her zamanki gibi 68 takım var. En iyi 28. takım onlardan biri değil.

Bu, takımın sezon sonu oyunlarından men edildiği bir durum değildir. Saint Mary’s ve 28-5’lik rekoru, alan için seçimler yapıldığında basitçe hariç tutuldu.

NCAA BRAKET SEÇİMLERİ:Bender (Virginia) | Kuş ötüşü (Arizona) | DeCourcy (Villanova) | Fagan (Villanova)

Alan bu kadar çok takımı barındıracak şekilde genişletildiğinden, bu kadar açık bir şekilde kalifiye olan bir grubun dışarıda bırakılması sık rastlanan bir durum değildi. Ancak komite, mevcut en iyi takımları seçme görevini bırakıp bunun yerine kolej basketbolu dünyasını sosyal mühendislik misyonunu benimsedikçe bu tür olaylar daha yaygın hale geldi.

Indiana eyaletinde uzun süredir devam eden rekabet Cumartesi günü yenilenecek.

Indiana Hoosiers (Big Ten’de 12-5, 3-3) ve Purdue Boilermakers (11-6, 4-2) kendilerini konferans sıralamasında .500 civarında sallanıyor ve bir galibiyete ihtiyaç duyuyorlar. 

DAHA FAZLA: FuboTV ile Purdue-Indiana’yı canlı ve isteğe bağlı olarak izleyin (7 günlük ücretsiz deneme)

Indiana Cumartesi günü üç maçlık bir mağlubiyet serisine girecek ve bu mağlubiyetlerden ikisi çift haneli olacak. Hoosiers, birinci sınıf öğrencisi Romeo Langford (18,8 sayı, 5,5 sayı, 2,5 sayı) ve kıdemli Juwan Morgan (16,5 sayı, 7,8 RPG, sahadan yüzde 62) oluşan çaylak-kıdemli ikili tarafından yönetiliyor, ancak onların desteklerinden tutarsız katkılar aldı. oyuncular.

Carsen Edwards (24,9 sayı) Boilermakers’ın yükünü taşıdı ve takımın bir sonraki en skorer oyuncusundan ortalama 12 sayı daha fazla. Purdue, en son yarışmasında Rutgers’ı 89-54 mağlup etmek de dahil olmak üzere iki maç kazandı.

Indiana – Purdue Maçı Saat Kaçta?

İhbar saat 14:00’te olacaktır. ET Cumartesi, 19 Şubat.

Indiana vs. Purdue hangi kanalda?

Oyun ulusal olarak FOX’ta yayınlanacak. Ayrıca fuboTV’de de yayınlanabilir (7 günlük ücretsiz deneme).

Indiana – Purdue Maçı Nerede Oynanacak?

Indiana vs. Purdue, West Lafayette, Ind’deki Mackey Arena’da oynanacak. The Boilermakers, bu sezon evlerindeki 8-0’lık serilerini domine ettiler ve bir galibiyet hariç tüm galibiyetler çift hanelere ulaştı. Hoosiers deplasmanda 1-4’lük bir rekor için mücadele etti. 

Indiana vs Purdue geçmişi

Purdue, Indiana’yı ülkedeki diğer tüm takımlardan daha fazla oynadı. Kazancılar, 1901 yılına kadar uzanan tüm zamanların 118-89 serisinin lideri ve takımlar arasındaki son yedi maçın altısını kazandı.

NEW YORK — Nebraska Cornhuskers Cuma günü Big Ten Turnuvası çeyrek final maçında 15 numara Michigan’a karşı göz testini geçemedi. Pek bir şey geçmediler.

40 dakikalık basketbolda sadece 16 basket attılar ve bu kesinlikle Wolverines’i yenmek için yeterli olmayacaktı. Belki daha da önemlisi, bu kovalardan sadece beşinin asistlerden kaynaklanmasıydı. Huskers’ın bir konferans rakibine karşı en kötü performansı olması muhtemel bir sezondu.

Mümkün olan en kötü zamanda.

DAHA: En son NCAA Turnuvası parantez projeksiyonu

Nebraska (22-10), bu ilginç terminolojinin yaratılmasından bu yana NCAA Turnuva balonunda en uzun süre kalmaya başlıyor. Big Ten, şampiyonasını Madison Square Garden’da sahnelemek için programını sıkıştırdığı için, Huskers sezon sonrası sonuçlarını dokuz gün daha öğrenemeyecek. Turnuvada gerçekçi bir şansı olan hiç kimse, daha önce bu kadar çok şey yaşamamıştı.

Hatta 77-58 mağlubiyetlerinde 49.4 saniye kala o meşhur balonun üzerine oturdular. Yeni başlayanlar bu felaketi tahliye etti ve derin rezervlerin turnuva oyununun biraz kötü tadı almasına izin verdi.

DeCOURCY: Archie Miller’ın sezonu sona ererken, kardeşinin kariyeri yeni bir hayat kazanıyor

Daha sonra soyunma odaları o kadar sessizdi ki, ortam gürültüsü odadan süpürülmüş gibiydi. Huskers bu turnuvaya diğer 13 lig üyesinin toplamından daha fazla baskı taşıyarak girdi ve cızırtılı bir Michigan savunma çabası oyunu beklenenden daha zor hale getirdiğinde kırıldılar. Hayal kırıklıkları barizdi.

“Baskı olduğunu söyleyemem. Isaac Copeland Sporting News’e verdiği demeçte, sadece bir ihtiyaç ve kazanma açlığı hissettik. “Gerçekten herkesin yanıldığını kanıtlamak istedik ve ne yazık ki bunu yapamadık.

“Bu maçı kaybetmemize gelince, hala turnuvaya ait olduğumuzu hissediyorum. Hala çok iyi bir takımız. Oynadığımız herkese sorabilirsiniz: Biz iyi bir takımız. Ama bu bize ya da kimi oynadığımıza bağlı değil.

“Daha önce hiç bu pozisyonda olmamıştım. Ama böyle bir maçı kaybederseniz, bununla başa çıkmanız gerekir.”

DAHA FAZLA: Arizona, tartışmaya girdikten sonra başka bir mavi çipli acemi daha kaybetti

Şansı Nebraska’dan daha kötü olan çok sayıda takım vardı – sakatlık veya uzaklaştırma nedeniyle oyuncularını kaybeden veya uzak bir ülkede yüksek kaliteli bir mağazadan eşya çaldığı iddia edilen takımlar.

Yılı iki ayakta bitiren takımlar arasında Nebraska kadar şanssız bir takım yok.

Düşünmek:

Huskers, üçüncü maçında St. John’s ile oynadı ve kaybetti. Guard Marcus LoVett, Red Storm için 35 dakika forma giydi ve 14 sayı ve 3 asistle katkı sağladı. Johnnyler onunla 6-1 berabere kaldı. Sonra sakatlandı, büyük rakiplerine karşı sonraki 13 maçlarını kaybettiler ve makul görünen bir sonuç “kötü bir kayıp” oldu. Minnesota oynadılar, o sırada 14. sırada yer aldılar ve 78-68’lik bir zafer kazandılar. Yarım düzine oyundan sonra, Gophers pivot Reggie Lynch’i cezalı, yıldız kanatlı Amir Coffey’i ise sakatlanarak kaybetti ve sonraki 13 galibiyetlerinden 12’si boş kaloriye dönüştü. Big Ten’de çok iyi bir takım kurdular. çok etkileyici olmayan ve hala 13 lig maçı kazanan sezon. Ligin hiçbir üyesi ligde bu kadar çok kazanmadı ve NCAA’ları yapmadı; herhangi bir büyük konferansta nadirdir. Ancak Nebraska’nın zaferlerinden sadece biri 1. Çeyrek galibiyeti olarak sınıflandırıldı ve sadece üçü ilk iki çeyrekteydi. Seçim komitesinin belirli sonuçlara bakış açısındaki değişiklik hiçbir fark yaratmadı; Geçen yılın standardına göre, NU Derecelendirme Yüzdesi Endeksi karşısında 1-5 ve ilk 100’e karşı 4-7 idi. Büyük On, NCAA Turnuvası tekliflerini almak için kilitli olan sadece dört takımı içeriyor: Michigan, Michigan Eyaleti, Ohio Eyaleti ve Purdue. Nebraska’nın programında her birine karşı sadece bir maç vardı ve üçü de yoldaydı. Huskers’ın evindeki tek maçı, Wolverines karşısında 20 sayılık bir galibiyetti.

Bu anlamda, Big Ten turnuvasındaki beraberlik bile en azından biraz şanssızdı. Wolverines sadece şampiyonluk için bir şans daha ve Cumartesi günkü yarı finalde rakip Michigan State’i iki maçlık bir süpürme şansı istemekle kalmadı, bir doz intikam istiyormuş gibi oynadılar.

Antrenör John Beilein’in UM’de çalıştırdığı en iyi top savunmacısı olarak bahsettiği oyun kurucu Zavier Simpson, Wolverines’in Nebraska’nın bir ilk yarıda 20 şuttan 19’unu kaçırmasına neden olan artan, baskıcı savunmasına liderlik etti. Huskers, molada 10 sayı geride kaldığı için şanslıydı. Nebraska, açığı sekize indirdi, ancak Michigan, gördükleri savunmaya hiçbir karşılık vermeden onları tecrit hücumlarında mahsur bıraktı 40 hot slot.

NU teknik direktörü Tim Miles, “Bence Michigan gerçekten mükemmel oynadı… ses de bizi topu kontrol altına alacak ve gerçekten şüpheli şutlar çekecek bir konuma getirdi” dedi. “Aşağı indiğimizde bir daha yukarı çıkamadık”

NCAA Turnuvasında 3’te 9 şut isabetiyle 16 sayı atan All-Big Ten guard James Palmer, “Bence biz olmalıyız” dedi. Gelişmekte olan ikinci sınıf merkezi Isaiah Roby, “Bence biz de orada olmalıyız” dedi.

Ve Miles, “Sanırım artık bir NCAA Turnuva takımıyız. Michigan’la az önce bir testereyle karşılaştık, ama bunun daha önce başardıklarımızı geri alacağını sanmıyorum.”

DAHA FAZLA TURNUVA: AAC | ACC | Büyük 12 | Büyük Doğu | Pac-12 | SEC

Miles evden uzakta kazanmaktan bahsetti; Nebraska deplasmanda ve tarafsız maçlarda 6-7’lik bir skor elde etti. Lig rekorundan bahsetti. Takımının Şubat ayına kadar galibiyetleri biriktirmesi gerektiğini nasıl anladığını anlattı çünkü programında çok sayıda ev sahibi ve çok az seçkin rakip vardı. Huskers son 10 maçından sekizini kazandı, ancak bu artık seçim sürecinde resmi bir önlem değil.

Miles, “Eğer Quad 1 Kutsal Kase ise, bu zor bir anlaşma,” dedi. “Ama Quad 1’in Kutsal Kase olduğunu düşünmüyorum. Quad 3’te zorlu galibiyetler var.”

Aslında, Nebraska gibi takımlar için Kutsal Kase, Tulsa 2016’dır. Bu takım Amerikan Konferansı’nı dördüncü bitirdi, Seçim Pazar günü 20-11’lik bir rekor kırdı, RPI ilk 25’e karşı bir zafer, daha kötü puan alan takımlara karşı üç mağlubiyet aldı. 100 ve sahadaki takımlara karşı 4-5 rekor.  

Seçim odası dışında, Tulsa takımının başaracağına inanan kimse yoktu – seçim şovu için toplanmayan ve takımının NIT’de oynamayı beklediği bir oyuncu tweet’ine sahip olan Tulsa takımı da dahil. Ama oldu.

Huskers önümüzdeki dokuz günü herkese Tulsa takımından kesinlikle daha iyi bir sezon geçirdiklerini hatırlatarak geçirebilir. Zamanı bir şekilde kullanmak zorundalar.

Bir zil Minnesota’yı geçtikten sonra Michigan, mücadele eden bir Indiana ekibini almak için güneye gidiyor. 

5 numara Michigan (18-1, 7-1 Big Ten) geçen hafta Wisconsin karşısında ilk mağlubiyetini yaşadı, ancak Minnesota karşısında son saniye galibiyetiyle toparlandı. Ignas Brazdeikis, Charles Matthews, Isaiah Livers veya Zavier Simpson olsun, Wolverines takımda birden fazla oyun kurucuya sahip ve savunmada dikkate alınması gereken bir güç. 

DAHA FAZLA: Michigan-Indiana’yı fuboTV ile canlı ve isteğe bağlı olarak izleyin (7 günlük ücretsiz deneme)

Indiana (12-7, 3-5 Big Ten) serbest düşüşün ortasında. Konferans oyunu 3-0’a başladıktan sonra Hoosiers, üst üste beş kez kaybetti ve kısa sürede NCAA Turnuvası için bir balon takımı haline geldi.